Rocznik Koła 2017 – nowa publikacja ŚZŻAK Koła Obwodu Nisko – Stalowa Wola

Aktywnie działające w Stalowej Woli Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wydało niedawno nową publikację pt. „Rocznik Koła 2017”.

Publikacja jest kontynuacją tradycji prowadzenia od kilku dekad kroniki Koła, niemniej jednak tegoroczne wydanie w formie książeczki jest wyjątkowe i można śmiało powiedzieć, że wprowadza ono stalowowolskie Koło w nową erę swojej działalności. „Rocznik Koła 2017” to coś więcej niż tylko zapiski z wydarzeń ubiegłego roku Koła, to również solidny przewodnik po miejscach, o których trzeba nie tylko pamiętać, ale i przede wszystkim przypominać młodszym pokoleniom. Książeczka, a raczej książka, zawiera 89 stron opisów i zdjęć z wydarzeń Koła, wzbogaconych o biografie osobowości związanych z kołem oraz jego historią. Czytając „Rocznik Koła 2017” ma się wrażenie, że czytamy coś w rodzaju historycznego przewodnika po miejscach związanych nie tylko z Armią Krajową, partyzantką ale i z miejscami historycznych wydarzeń II wojny światowej. Mamy nadzieję, że wydawanie w ten sposób kronik stanie się tradycją, bo to pozycją, którą powinien mieć na półce każdy zainteresowany historią i działaniami AK w tym regionie.

Jak nas poinformował Pan Zbigniew Markut – prezes ŚZŻAK Koła Obwodu Nisko – Stalowa Wola, istnieje jeszcze możliwość otrzymania kopii publikacji kontaktując się z nim bezpośrednio. Osobom zainteresowanym otrzymaniem „Rocznika Koła 2017” podajemy numer kontaktowy do Zbigniewa Markuta: Nr tel. 503-086-680.

Warto dodać, że Koło ŚZŻAK Obwodu Nisko – Stalowa Wola wraz z publikacją w.w. pozycji otrzymało nowe logo oraz nową uporządkowaną nazwę „koła”, która odnosi się do historycznego „Obwodu Nisko – Stalowa Wola Armii Krajowej”, który działał na terenach Stalowej Woli, Niska i okolic w latach 1942 – 1945 podczas II wojny światowej.

MW/Fundacja KEDYW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *