APEL O POMOC! Wesprzyj powstające Muzeum Kedywu!

Drodzy Rodacy,

Zwracamy się do wszystkich obywateli z prośba o udzielenie nam wsparcia w budowie pierwszego w Polsce Muzeum Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej.

W 2016 r. Fundacja KEDYW pozyskała na siedzibę Muzeum historyczny obiekt, w którym znajdowała się tajna baza Kedywu AK. Następnie zostały złożone do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dokumenty o uzyskanie pozwolenia na stworzenie w obiekcie w.w. muzeum. Takie pozwolenie zostało przyznane Fundacji i od 8 marca 2017 r. Muzeum Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej (w organizacji) znajduje się w wykazie muzeów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest już oficjalnie placówką muzealną w organizacji.

Obecnie przechodzimy do najtrudniejszego etapu, czyli do remontu historycznej siedziby Muzeum i jej wykończenie, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc! Obecnie ubiegamy się o fundusze ministerialnie oraz fundusze EU na przeprowadzenie remontu, niemniej jednak dokończenie tego projektu nie będzie możliwe bez wsparcia finansowego i materialnego zwykłych obywateli. Bardzo prosimy w wsparcie tej niezwykłej i ważnej dla historii Polski inicjatywy!

Wpłaty na ten cel można przekazywać na konto Fundacji KEDYW:

Konto bankowe: SANBank Nadsański Bank Spółdzielczy

Nr konta: 05 9430 0006 0046 7597 2000 0001

KOD SWIFT: POLUPLPR


Można również wesprzeć bezpiecznie katrą płatniczą przez system płatności PayPal klikając na przycisk:


Fundacja KEDYW jest organizacją non-profit ubiegającą się o status Organizacji Pożytku Publicznego. Zarząd fundacji oraz wspierający ją wolontariusze realizują statutowe cele fundacji w ramach nieodpłatnej działalności, nie pobierając wynagrodzenia. Zatem każdy przekazany grosz dla Fundacji wspiera bezpośrednio remont Historyczej „Górki” i budowę Muzeum Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej.

Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć budowę Muzeum – bardzo dziękujemy!

Zarząd Fundacji KEDYW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *