Tragedia w rocznic臋 tragedii

Jak wszyscy w Stalowej Woli jeste艣my wstrz膮艣ni臋ci wczorajszymi wydarzeniami w Galerii Handlowej na terenie naszego miasta. Jest nam bardzo smutno, 偶e atak na bezbronne osoby mia艂 r贸wnie偶 miejsce w rocznic臋 brutalnych mord贸w, kt贸rych dopu艣cili si臋 niemieccy okupanci na terenie naszego miasta 19 i 20 pa藕dziernika 1943 r. podczas II wojny 艣wiatowej. Ten zbieg okoliczno艣ci podwaja b贸l i smutek jaki do艣wiadczamy, w kontek艣cie tych historycznych wydarze艅 bo przypomina on aspekt nienawi艣ci i przemocy jakiej mo偶e do艣wiadczy膰 cz艂owiek od bli藕niego.

W imieniu Zarz膮du i wolontariuszy Fundacji KEDYW i powstaj膮cego Muzeum Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej w Stalowej Woli, pragniemy z ca艂ego serca wyrazi膰 kondolencje dla rodziny zmar艂ej ofiary z ataku. Pragniemy r贸wnie偶 wyrazi膰 s艂owa g艂臋bokiego wsp贸艂czucia dla wszystkich ofiar i poszkodowanych w tych tragicznym wydarzeniach.

Zarz膮d Fundacji KEDYW