To Nie Niemcy, To Naziści! [WIDEO]

W Stalowej Woli stanął potężny banner długości kilkudziesięciu metrów, mówiący o prowadzonej od lat przez Niemców polityce historycznej. Banner przyozdobiony po bokach polskimi flagami stoi na działce jednego z lokalnych biznesmenów, który jak widać zmęczony wybielaniem przez Niemców historii postanowił o tym przypomnieć przejeżdżającym przez Stalową Wolę.

Banner prawdopodobnie stanął ze względu na zbliżającą się 80. rocznicę niemieckiej agresji na Polskę, która zapoczątkowała II wojnę światową. Powstaje jednak pytanie czy przeciętny Polak widzący ten banner rozumie jego przekaz? Po przeczytanych przeze mnie komentarzach na jednym ze stalowowolskich portali, można śmiało powiedzieć, że większość z pewnością nie wie o co chodzi. To niepokojące, że tak wiele osób nie wie, że praktycznie od 1945 r. Niemcy skutecznie zakłamują i wybielają swoje zbrodnie, szczególnie te z okresu 1933-1945. Niepokoi najbardziej fakt, że ta niemiecka propaganda, która do nas trafia jest przez wielu akceptowana. Powód tego może być tylko jeden – nie znamy własnej historii.

To przykre, że 74 lata po wojnie, w której Niemcy zabili 6.000.000 polskich obywateli, zniszczyli i zrabowali cały kraj, nie pamiętamy już co nam wyrządzono. Najgorsze jest chyba to, że agresora spostrzegamy dziś jako przyjaciela, bo przecież tylko głupi lub omamiony może nie spostrzegać, że Niemcy wciąż dążą do przejęcia Polski, tym razem tylko bez broni i mordów. Plan jaki nakreślił Hitler dla Generalnej Gubernii (jak miała się początkowo nazywać Polska) jest konsekwentnie do dziś przez Niemców realizowany. Nie wierzysz? Poczytaj na ten temat, a później rozglądnij się wokół swojego miasta i zobacz, że ponad 70% samochodów na polskich drogach to niemieckie auta. Wszędzie mamy niemieckie Lidle, Kauflandy, Rosmanny, Deichmany itp. itd. Wszystko co jemy i w co się ubieramy w dużej mierze to niskiej klasy niemieckie produkty. Dalej nie wierzysz, że mamy nową okupację? Przecież jesteśmy pod butem EU, a to przecież stwór kierowany przez Niemców by nas pokojowo zniszczyć. Chyba najwyższy czas byśmy to wszystko zatrzymali, bo za niedługo może być już za późno.

Marek Wróblewski
prezes Fundacja KEDYW

© COPYRIGHT 2016-2019 Fundacja KEDYW. Wszelkie Prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów, zdjęć lub filmów bez zgody Fundacji KEDYW zabronione!


Pierwsze w Polsce Muzeum Kedywu – elitarnego pionu dywersyjnego Armii Krajowej powstaje z inicjatywy Fundacji KEDYW. Nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach ludzi dobrej woli. Bez twojego wsparcia nie osiągniemy celu! WESPRZYJ NAS!

Wesprzyj i zostań Patronem Muzeum Kedywu poprzez serwis Patronite:


Lub przelewem bankowym na konto:

Konto bankowe: SANBank Nadsański Bank Spółdzielczy
Nr konta: 05 9430 0006 0046 7597 2000 0001
KOD SWIFT: POLUPLPR
Lub bezpiecznie kartą płatniczą przez system płatności PayPal

4 komentarze “To Nie Niemcy, To Naziści! [WIDEO]

 1. Miałem coś napisać ale… rozmyśliłem się. Pokrzepiony „polskością” powyższego tekstu idę sprzedać obrzydliwe niemieckie auto i lecę do dealera kupić POLSKI samochód! Wyrzucę niemiecki telewizor i kupię POLSKI odbiornik! Przestanę robić zakupy w niemiecki marketach i od jutra tylko w polskich! Oczywiście marketach polskich bo na polskie sklepy mnie po prostu nie stać. Poproszę tylko o jedno…. Jakiej marki wybrać polski samochód, bo nie mogę się zdecydować który lepszy???

 2. Po co takie podsycanie i mowa nienawiści? To co utrwalanie stereotypów? Coz maja dzisiejsi Niemcy wspólnego i niechlubny przeszłością ich dziadów? My, Polacy tez powinniśmy się wstydzić. Było wiele zachowań krzywdzacych inne nacje, ba nawet nas samych. Według mnie to bardzo prosta zasada – jak Kuba zabierze to jest dobrze, jak Kubie sie zabierze to jest źle. Spójrzmy co po wojnie zrobili Niemcy, na ich politykę choćby wobec Francji…. Ale aby sie pojednać, trzeba zakopać to co dzieli i budować na tym co laczy.

  • Mowa nienawiści? Utrwalanie stereotypów?…. Może zanim rozpoczniemy tą rozmowę to warto zapytać „przyjacieli” Niemców dlaczego wciąż prowadzą taką politykę? Naprawdę to Panu/Pani to nie przeszkadza?

  • Do pojednania, trzeba woli pojednania z obydwu stron.
   Kanclerz Schroeder na zjezdzie ziomkowstwa ziem utraconych namawial do spokoju I niepotrzebnego podsycania nastrojow. Polska, wstepujac do Unii, Sama oddala sie pod nadzor niemiecki. Efektem jest realizacja Programu niemieckiego Mitteleuropa z 1915 roku. Premier Tusk po niecalym roku urzedowania, dostaje nagrode Karola w Akwizgranie, za wybitne zaslugi dla Europy I narodu Niemieckiego.
   Prosze atrzec na owoce tego Co sie dzieje, a nie na Tania propaganda!
   W reku mam ksiazke pseudohistoryka niemieckiego, obwiniajacego polskich narodowcow za powstanie granicy na odrze I nysie po 2 wojnie swiatowej I wysuwajacych tezy o permanent eh ekspansji Polski na zachod. Wychodzi na to, ze 2 wojna byla czystym aktem samoobrony narodu niemieckiego przed odwiecznymi zakusami polskich nacjonalistow!
   Adam Rduch

Comments are closed.