Blog prezesa: Dokumenty i wyjaśnienie LPR 2017-2023
Poniżej kolejne oświadczenie i dokumenty nawiązujące do sprawy „Lokalnego Programu Rewitalizacji” przegłosowanego 28 maja 2018 r. i opublikowanego 29 maja br. oświadczenia prezesa Fundacji KEDYW:
Sznanowni Państwo,
Nie chcę uprawiać politycznej batalii internetowej, ale ponieważ odebrałem wiele telefonów i SMS-ów od radnych i nie tylko, tłumacząc nam, że się „nic nie stało”, że „dalej jesteście” i że „głosowanie było tylko nad zmianą daty dokumentu” – to musimy sobie parę rzeczy wyjaśnić, bo widać sytuacja tego wymaga. Poniżej załączam 4 dokumenty wyjaśniające, że prawda jest taka jak ją przedstawiłem wczoraj, a nie jak się próbuje mi ją przedstawiać w waszych telefonach wiadomościach do mnie wysyłanych.
Dokument nr 1 – to strona nr 161 poprzedniego LPR na lata 2017-2020, który tłumaczy, że „Listę podstawowych projektów i przedsięwzięć rewitalizacyjnych tworzą te działania, bez których realizacja celów programu rewitalizacji nie będzie możliwa, a obszar rewitalizacji nie będzie w stanie wyjść z sytuacji kryzysowej…””.
Dokument nr 2 – to strona nr 162 LPR na lata 2017-2020, który zawiera listę „podstawowych projektów” dla obszaru Rozwadowa, na którym są załączone nasze projekty związane z Fundacją KEDYW i Muzeum, jak widać wtedy niezbędne by wyjść z „sytuacji kryzysowej” rewitalizacji podobszaru Rozwadów.
Dokument nr 3 – to strona nr 209 z przegłosowanego 28 maja br. LPR 2017-2023 pokazuje pierwszą stronę projektów z „listy podstawowej”.
Dokument nr 4 – to strona nr 210 jest kontynuiacją poprzedniej strony z przegłosowanego 28 maja br. LPR 2017-2023, zawierającą projekty z „Podobszaru Rozwadów”, na której projektów Fundacji i Muzeum już BRAK! Na ich miejscu pojawiły się inne.
Na koniec chcę zostawić państwo z pytaniem, na które odpowiedzcie sobie sami, a mianowicie – jeżeli dokument tłumaczy, że: „Listę podstawowych projektów i przedsięwzięć rewitalizacyjnych tworzą te działania, bez których realizacja celów programu rewitalizacji nie będzie możliwa, a obszar rewitalizacji nie będzie w stanie wyjść z sytuacji kryzysowej…”, to dlaczego w przegłosowanym 28 maja br. LPR 2017-2023 z wyrzuconymi naszymi projektami, rewitalizacja będzie jednak możliwa i bez naszych projektów jednak wyjdzie z sytuacji kryzysowej? Czy inne projekty tak „upiękniły” program rewitalizacyjny, że nasze stały się po prostu zerem to je wyrzucono?
prezes Fundacji KEDYW
Marek Wróblewski
Dokument nr 1
Dokument nr 2
Dokument nr 3
Dokument nr 4
Pierwsze w Polsce Muzeum Kedywu – elitarnego pionu dywersyjnego Armii Krajowej powstaje w czynie społecznym z inicjatywy Fundacji KEDYW. Nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach ludzi dobrej woli. Bez twojego wsparcia nie osiągniemy celu! WESPRZYJ NAS!
Konto bankowe: SANBank Nadsański Bank Spółdzielczy
Nr konta: 05 9430 0006 0046 7597 2000 0001
KOD SWIFT: POLUPLPR
Lub bezpiecznie kartą płatniczą przez system płatności PayPal