76. Rocznica Egzekucji żołnierzy Korpusu Zachodniego Armii Krajowej w Stalowej Woli

Od kilku lat gromadzimy się wraz z członkami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła w Stalowej Woli i harcerzami 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej ZHP im. Bronisława Kochana by uczcić pamieć dziesięciu żołnierzy dywersyjnego oddziału Korpusu Zachodniego Armii Krajowej zamordowanych w niemieckiej egzekucji 12 grudnia 1943 r. w Stalowej Woli. 

W tym roku spotykamy się o godz. 12:00 przy Mauzoleum Żołnierzy AK na Cmentarzu Parafialnym gdzie znajdują się zwłoki pomordowanych, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Następnie ok. godz. 12:15 przejedziemy na miejsce egzekucji do lasku przy Elektrowni na ul. Energetyków, tam również złożymy kwiaty i zapalimy znicze.

O godz. 18:00 w kościele św. Floriana w Stalowej Woli zostanie odprawiona Msza Święta w intencji żołnierzy Korpusu Zachodniego AK i w 76. Rocznicę poświęcenia tego kościoła, z którym to historia egzekucji żołnierzy KZ-AK jest związana.

Zapraszamy do uczestnictwa!


Czytaj więcej: Egzekucje Korpusu Zachodniego


Zobacz także nasz film z 75. Rocznicy Egzekucji żołnierzy KZ-AK:

© COPYRIGHT 2016-2019 Fundacja KEDYW. Wszelkie Prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów, zdjęć lub filmów bez zgody Fundacji KEDYW zabronione!


Pierwsze w Polsce Muzeum Kedywu – elitarnego pionu dywersyjnego Armii Krajowej powstaje z inicjatywy Fundacji KEDYW. Nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach ludzi dobrej woli. Bez twojego wsparcia nie osiągniemy celu! WESPRZYJ NAS!

Zostań Patronem Muzeum Kedywu poprzez serwis Patronite:


Lub wesprzyj przelewem bankowym na konto:

Konto bankowe: SANBank Nadsański Bank Spółdzielczy
Nr konta: 05 9430 0006 0046 7597 2000 0001
KOD SWIFT: POLUPLPR


Lub bezpiecznie kartą płatniczą przez system płatności PayPal: