Ruszyły dalsze prace przy naszym filmie o stalowowolskiej konspiracji

Trwa rok jubileuszowy 75. rocznicy powołania Armii Krajowej. W lutym br. mieliśmy zaszczyt współorganizować uroczystości związane z tą rocznicą. Uczestnicy tych uroczystości mogli zobaczyć krótki 20 minutowy zwiastun naszej produkcji opowiadający o losach stalowowolskiej AK i konspiracji, która działała na terenach Stalowej Woli i okolic. Dziś ruszyły kolejne zdjęcia do tej produkcji.

Minął okres wakacji i urlopów tak, że i my powracamy do intensywnej pracy nad naszym filmem opowiadającym o ludziach i losach konspiracji na terenie Stalowej Woli i okolic. Dzięki uprzejmości braci mniejszych Kapucynów mogliśmy dziś sfilmować w kryptach rozwadowskiego klasztoru wspomnienia osoby, która uczestniczyła w ostatniej drodze księżnej Anny Lubomirskiej, która 29 czerwca 1943 r. spoczęła w kryptach Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów. Nie wielu dziś wie, że księżna Anna jak i wielu członków rodziny Lubomirskich podjęła konspiracyjną walkę przeciwko niemieckiemu okupantowi podczas II wojny światowej w strukturach Narodowej Organizacji Wojskowej (NOW), która w 1942 r. została scalona z Armią Krajową.


> Relacja z 75. rocznicy powołania AK w Stalowej Woli tutaj…


O losach księżnej Anny Lubomirskiej i jej rodzinie będziemy sukcesywnie opowiadać na naszych stronach, odwiedzajcie nasz częściej.

CDN…

Krypty Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Rozwadowie.


> 75. Rocznica Powołania Armii Krajowej w Stalowej Woli okiem naszej kamery…..[WIDEO] tutaj..


MKDAK/Fundacja KEDYW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *