Sprofanowano siedzibę powstającego Muzeum Kedywu
Z soboty na niedzielę została sprofanowana siedziba powstającego Muzeum Kedywu w Stalowej Woli-Rozwadowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, żę sprawcy tego wydarzenia urządzili sobie libację alkoholową przed budynkiem Muzeum, po której przystąpili do profanacji budynku, który jest miejscem pamięci narodowej.
Sprawcy po spożyciu wódki porzucili po sobie butelki na trawniku przed głównym wejściem i następnie połamali krzew znajdujący się na trawniku przed wejściem. Następnie połamane gałęzie krzewu wsadzono w drzwi oraz sprofanowano miejsce Pamięci Narodowej gdzie znajduje się tablica pamiątkowa, upamiętniająca siedzibę Kedywu Armii Krajowej i poległych żołnierzy Kedywu w czasie niemieckiej obławy w maju 1944 r. Pod tablicą pamiątkową zostały zniszczone wiązanki kwiatów i wieńce, które zostały złożone pod tablicą kilka dni wcześniej podczas uroczystości 75. rocznicy likwidacji siedziby Kedywu przez Niemców. Ponadto połamanymi gałęziami krzewu sprawcy postanowili „udekorować” miejsce pod pamiątkową tablicą oraz furtkę znajdującą się na tyłach budynku. Dodatkowo sprawcy odbili swoje dłonie na drzwiach wejściowych błotem.
Apelujemy do wszystkich mieszkańców do większej czułości i do zgłaszania takich wydarzeń na policję. Apelujemy także do stalowowolskiej policji do monitorowania okolicy Muzeum Kedywu i dworca kolejowego, która jest częstym miejscem libacji alkoholowych. To nie pierwszy raz kiedy sprzątamy porzucone butelki i porozbijane znicze spod naszych drzwi czy ogrodu.
Ostrzegamy również przyszłych „żartownisiów”, że więcej nie będą przez nas tolerowane tego typu wybryki i kolejne incydenty zarejestrowane przez nasz monitoring będą zgłaszane na policję i kierowane na drogę sądową.
Zarząd Fundacji KEDYW
© COPYRIGHT 2016-2019 Fundacja KEDYW. Wszelkie Prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów, zdjęć lub filmów bez zgody Fundacji KEDYW zabronione!
Pierwsze w Polsce Muzeum Kedywu – elitarnego pionu dywersyjnego Armii Krajowej powstaje w czynie społecznym z inicjatywy Fundacji KEDYW. Nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach ludzi dobrej woli. Bez twojego wsparcia nie osiągniemy celu! WESPRZYJ NAS!
Wesprzyj i zostań Patronem Muzeum Kedywu poprzez serwis Patronite:
Konto bankowe: SANBank Nadsański Bank Spółdzielczy
Nr konta: 05 9430 0006 0046 7597 2000 0001
KOD SWIFT: POLUPLPR
Lub bezpiecznie kartą płatniczą przez system płatności PayPal