Noc Muzeów 2018 w Muzeum Kedywu [FILM]

19 maja 2018 r. Muzeum Kierownictwa Dywersji Armii Krajowej (w organizacji) po raz pierwszy dołączyło do ogólnopolskiej Nocy Muzeów.

Podczas Nocy Muzeów, kilkaset osób skorzystało z naszej oferty i przybyło zobaczyć wystawę tymczasową o żołnierzach Kedywu Armii Krajowej Obwodu Nisko – Stalowa Wola i stalowowolskiej AK. Dodatkowo, wszyscy mieli okazję zaglądnąć do naszej przedwojennej sali kinowej i zobaczyć ją w oryginale, jeszcze przed remontem.

Przed budynkiem naszego powstającego Muzeum, rozpalone zostało ognisko partyzanckie przez naszych kolegów z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Zakłady Południowe” ze Stalowej Woli, na którym pieczone były kiełbaski dla odwiedzających. Dziękujemy, że tak licznie skorzystaliście z naszych atrakcji! Na następną Noc Muzeów zapraszamy już za rok, tymczasem zapraszamy do oglądnięcia krótkiej relacji filmowej z tegorocznej edycji poniżej:

MW/Fundacja KEDYW
(film: Mikołaj Fołta/Fundacja KEDYW)


Pierwsze w Polsce Muzeum Kedywu – elitarnego pionu dywersyjnego Armii Krajowej powstaje w czynie społecznym z inicjatywy Fundacji KEDYW. Nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach ludzi dobrej woli. Bez twojego wsparcia nie osiągniemy celu! WESPRZYJ NAS! 

Konto bankowe: SANBank Nadsański Bank Spółdzielczy
Nr konta: 05 9430 0006 0046 7597 2000 0001
KOD SWIFT: POLUPLPR
Lub bezpiecznie kartą płatniczą przez system płatności PayPal